اخبار

بررسی بروزرسانی های مارکت

سفر زمستانی به کاشان

سفر زمستانی به کاشان

“شب،سکوت،کویر”

راهنمای یک سفر یک روزه زمستانی به کویر مرنجاب

در فصول سرد سال با رکود گردشگری مواجه هستیم. گاهاً تعطیلاتی نیز در این فصل وجود دارد که دوستداران سفر نمی دانند چگونه اوقات فراغت خود در این روزها بگذرانند. برنامه ی سفر به نقاط گرمسیر کشور برای ساکنان مناطق شمال و شمال غرب تقریبا یک هفته زمان لازم دارد و هزینه بر هم نیز هست. کیش، قشم، استان خوزستان، کرمان و شیراز مقاصد خوبی برای این فصول هستند اما به دلیل تعدد جاذبه های گردشگری و بعد مسافت اختصاص دادن یک یا دو روز برای بازدید از این قطب های گردشگری بی انصافی است. البته نباید فراموش کرد که کویرهای زیبای ایران هم مقصد مسافران زیادی در این روزهاست. در این نوشته پیشنهاد سفر کوتاهی را به کویر مرنجاب و شهرهای زیبای کاشان و آران و بیدگل برایتان ترتیب داده ایم تا در این زمستان سرد هم از لذت سفرکردن بی بهره نباشید. با ما همراه باشید تا سفری کوتاه داشته باشیم به کویر مرکزی ایران.

برنامه ریزی سفر

بهتر است طوری برنامه ی سفرتان را تنظیم کنید که صبح زود تهران را به مقصد کاشان ترک کنید. طوری زمانبندی کنید که قبل از ظهر به کاشان برسید. از میان جاذبه های متعدد کاشان یک یا دو جاذبه را برای بازدید انتخاب کنید، باغ فین وخانه های تاریخی (روزها وساعات بازدید از اماکن گردشگری کاشان)گزینه های مناسبی هستند، چون زمان کافی برای بازدید از تمامی جاذبه های این شهر را ندارید. ناهار را در یکی از غذا خوری های سنتی کاشان میل کنید و اندکی استراحت کنید و برای عزیمت به کویر آماده شوید.

سفر زمستانی به کاشان

به این کویر سه مسیر شناخته شده وجود دارد که عبارتند از:

مسیر اول:‌ مسیر شهر آران و بیدگل به سمت پادگان ارتش و سپس جاده خاکی مرنجاب که پس از طی مسافتی در حدود ۴۵ کیلومتر به مرنجاب می رسد.

مسیر دوم: مسیر پارک ملی کویر است که از پیشوا آغاز شده و سپس مبارکیه، قصر بهرام، کاروانسرای سفیدآب و سپس مرنجاب می باشد. بهتر است بدانید تردد در این جاده تا سفیدآب نیاز به مجوز از سازمان حفاظت از محیط زیست استان سمنان دارد.

مسیر سوم: مسیر کاشان به ابوزیدآباد و سپس کاروانسرای سفیدآب و مرنجاب می باشد. شاید بهتر باشد همان مسیر اول را برای سفرتان انتخاب کنید، این مسیر نسبت به مسیرهای دیگر شناخته تر شده است.

سفر زمستانی به کاشان با کاشان اسکان

در مسیر به اطرافتان دقت کنید گاه می توانید شترهایی که در کنار جاده توقف کرده اند را ببینید. کویر مرنجاب یکی از زیباترین نقاط کویری ایران است، دریاچه ی نمک آران و بیدگل، جزیره سرگردان، چاه ها متعدد تاریخی و کاروانسراها این کویر را از سایر نقاط کویری ایران متمایز کرده است. با توجه به نکات ایمنی سفر به کویر جای مناسبی را برای شب مانی انتخاب کنید و درآنجا اتراق کنید.

از آنجا که کویر مرنجاب تا کاشان زیاد فاصله ندارد و هم‌چنین اقامتگاههای موجود در کویر هزینه اش بصورت نفری ۸۰ هزار تومان محاسبه میشود بهمین دلیل برای اقامت افراد و تعداد بالا اصلا مقرون به صرفه نمیباشد؛ لذا شما میتوانید برای استراحت شبانه به کاشان برگردید و شب را در کاشان با اجاره منزل و سوئیت مبله با قیمتی ارزانتر از هتل و مسافرخانه و اقامتگاه موجود در کویر سپری کنید.

کاشان اسکان با ارائه انواع سوئیت های مبله و منازل مبله در کاشان بهترین کیس مناسب جهت اجاره روزانه و شبانه در کاشان را در اختیارتان قرار خواهد داد.

سفر زمستانی خوبی داشته باشید با اقامتی به یادماندنی در کاشان.

مطالب خواندنی برای اجاره منزل در کاشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *